Měsíc březen/marec se už pomalu blíží ke svému konci, takže i výrobci chytrých telefonů finišují s uvedením modelů, které si naplánovali představit v prvním kvartálu letošního roku. Značka iQOO si před pár dny střihla představovačku vlajkového herního stroje iQOO Neo 5 s výtečným poměrem cena/výkon a pomalu se chystá na uvedení dalšího telefonu. Bude jím iQOO Z3, který by měl ale spadat mezi přístroje střední třídy.

O telefonu iQOO Z3 se toho doposud moc nevědělo. Jeho existenci snad mohl potvrdit jen seznam Google Play Console a nebo testy Geekbench, kterými telefon prošel s 8 GB operační paměti a procesorem Snapdragon 765G. Nyní se dá tento stroj dohledat i na stránkách e-shopu JD.com.  Tam je zalistován s tím, že jeho představení proběhne 25. března/marca. Uvedení proběhne na čínském trhu.

Výpis z čínského e-shopu ale neuvádí žádné konkrétní parametry a z designu můžeme zahlédnout skutečně jen nic neříkající minimum. Co je ale jisté, že tento nový telefon bude podporovat sítě 5G. To ale u značky iQOO letos nepřekvapí. Co ale na iQOO Z3 říkají tipaři? Podle nich můžeme očekávat podporu rychlého nabíjení s výkonem 55 W. Kromě verze s 8 GB RAM bychom se údajně měli dočkat i varianty s 6 GB operační paměti, operačního systému Android 11 a FullHD+ rozlišení LCD obrazovky. Očekává se i trojitý hlavní fotoaparát. Je ale zajímavé, že tipaři nevylučují ani použití procesoru Snapdragon 768G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.