Produkce tabletů už nějaký ten pátek není zrovna vysoko v seznamu priorit velkých jmen mobilního průmyslu. Drží se v podstatě jen několik statečných a z jejich dílen vidíme vždy jen sem tam nějaký ten kousek. I když uvidíme, jak vše nakopla pandemie, protože tablet je ideálním nástrojem na konzumaci mediálního obsahu a byla po nich docela sháňka. I čínské Lenovo občas vypustí na trh nějaký ten tablet, jako třeba loni představený velmi nadprůměrně vybavený Lenovo Tab P11 Pro, neboli v Číně prodávaný jako Lenovo Xiaoxin Pad Pro.

Ten nabídl skvělé parametry, včetně například 2K OLED displeje s HDR a Dolby Vision, případně hned čtyři reproduktory JBL. A na poměry tabletů s Androidem i solidní procesor, protože dostal do vínku Snapdragon 730G. Možná ale bude brzy ještě výrazně lépe, protože zajímavé informace dnes sdílel jeden z vysokých manažerů Lenova, Lin Lin. Ten zveřejnil snímek „Nastavení“ chystaného tabletu z jejich produkce, takže jsou jasně vidět všechny hlavní parametry. A tentokrát půjde o high-end se vším všudy bez nějakých kompromisů.

Zatím bezejmenný tablet totiž bude pohánět Snapdragon 870, doplněný hned 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. To určitě ocení třeba hráči, protože tablety s Androidem obvykle nějakým extra výkonem na náročné hry zrovna neoplývají. Kromě toho je vidět i použití systému ZUI 12.5 založeném  na Androidu 11 a také podpora platformy Lenovo One. To je unifikující platforma napříč zařízeními a systémy, podobná Huawei Multi-Screen nebo Xiaomi Device Control. Tablet na obrázku má navíc i bezpečnostní záplatu Androidu z ledna 2021, takže by jeho vydání mohlo být opravdu na spadnutí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.