Čínské OPPO dodrželo slib a tak jen týden po oficiálním představení modelů nové řady OPPO Find X3 je máme k dispozici i na evropském trhu. Navíc nijak pokoutnou cestou, protože si vše můžete velmi jednoduše koupit na německém Amazonu s bleskovou dopravou a nulovými doplatky. Takže pokud by snad někdo u nás chtěl vyzkoušet současnou špičku od OPPO, tak je cesta volná. Podle očekávání je ale v Evropě dostupný jen Find X3 Pro a dvojice nižších modelů Neo a Lite. Tedy nižších… V obou případech jde stále o vyšší střední třídu se vším všudy.

Nejzajímavější je ale samozřejmě vlajkové OPPO Find X3 Pro, které je zcela nekompromisní. Velký 6.7-palcový OLED displej s 10-bitovými barvami, QHD+ rozlišením a 120 Hz, případně Snapdragon 888 s 12 GB RAM+256 GB vnitřní paměti jsou jen ochutnávkou. Fotoaparát s dvojicí 50 Mpx senzorů, 13 Mpx telefoto a 3 Mpx mikročočkou vypadá skvěle a určitě se zalíbí i 32 Mpx selfie snímač. Neurazí ani 4500 mAh baterie se 65W SuperVOOC nabíjením ne 30W bezdrátovým AirVOOC nabíjením. Jediným kamenem úrazu je tak cena 1149 euro, ale ono při pohledu na srovnatelnou konkurenci je to bohužel dnes skoro normální.

Find X3 Neo a X3 Lite jsou na tom výbavou samozřejmě o něco hůře, ale i tak jde o kousky s procesory Snapdragon 865, respektive Snapdragon 765G a AMOLED displeji s 90 Hz. Neo za 799 euro to ale bude mít setsakra složité, protože za podobnou cenu se dají sehnat i výrazně lépe vybavené kousky. To takový X3 Lite za 449 euro je na to výrazně lépe, i když ani zde se nedá hovořit o nějaké extra cenové láci. OPPO prostě patří k high-end výrobcům, co si za kvalitu nechají zaplatit. Ale aspoň se k nim mají možnost fanoušci dostat jednoduše i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.