Příští týden se konečně dočkají všichni fanoušci značky OnePlus, protože 23. března budou představeny modely nové špičkové řady OnePlus 9. Spolu s nimi ale také chytré hodinky OnePlus Watch, které mají od prvních náznaků skluz hezkých pár let. Tentokrát ale vše opravdu dopadne, protože jejich představení potvrdili samotní představitelé firmy a na světě už dokonce máme i jeden oficiální render. Ten dnes na Twitteru publikovali kolegové z Unbox Therapy a už na první pohled je jasná více než zběžná podobnost s OPPO Watch RX.

OPPO Watch RX nakonec po říjnovém prvním předvedení nikdy nespatřily světlo světa, takže se zdá, že OnePlus Watch budou nakonec jejich „debutem“. Design je opravdu skoro identický, včetně kruhového displeje a dvou plochých tlačítek po straně těla hodinek. Jedno z nich bude mít ale aspoň přímo na sobě vyražený nápis OnePlus. OPPO a OnePlus se v poslední době sbližují poměrně hodně a to i na poměry sesterských firem. Nedávno sloučili své hardwarové vývoje a spekuluje se i o použití systému Color OS pro čínské modely OP. To by ale globálních zákazníků v podstatě dotknout nemělo.

Každopádně z oficiálního renderu toho moc vyčíst nejde, snah jen opravdu potvrzení kruhového displeje a textury na silikonovém řemínku. Displej samotný by měl být AMOLED, ale zatím není jisté, zda s funkcí always-on. Dočkat bychom se měli ale také třeba plné sestavy senzorů včetně PPG a SpO2, odolné certifikace IP68 nebo super rychlého nabíjení Warp Charge. K mání by hodinky měly být ve stříbrné nebo černé barvě a pomalu se trochu začínám obávat nastavené ceny. OnePlus mají v poslední sklony brát své high-end aspirace vztažené i k cenám…