Na konci února/februára se poprvé objevila informace, že v chystané řadě OnePlus 9 bude kromě standardní verze a Pro verze i levný telefon OnePlus 9R. V té době ale nebyl potvrzen ani tento prodejní název telefonu a vlastně ani to, že bude skutečně představen. A dokonce se o jeho uvedení spekulovalo i ve chvíli, kdy výrobce potvrdil termín představení této novinkové řady. To je naplánováno na 23. března/marca, kdy proběhne globální představovačka a pak na 24. března, kdy budou telefony uvedeny v Číně.

Společnost OnePlus až do dnešních dnů propagovala pouze modely OnePlus 9 a 9 Pro. O třetím telefonu mlčela. Nyní je ale už jasné, že třetí model bude a bude se jmenovat OnePlus 9R. V rozhovoru pro News18 to potvrdil sám CEO společnosti, pan Pete Lau. Ovšem poměrně důležitou informací je i to, že tento telefon bude exkluzivně vydán pro indický trh. Lau také dodal, že tento telefon bude vlajkovou lodí za dostupnou cenu se zaměřením na mobilní hry.

Uvedení OnePlus 9R proběhne v rámci globální prezentační akce. Na ní budou představeny i další dva telefony z této řady a očekává se, že svou premiéru odehrají i chytré hodinky OnePlus Watch. Ke konkrétním parametrům modelu 9R se Lau vyjádřil pouze v marketingových frázích. Mluvil o prvotřídním designu a celkové všestrannosti tohoto stroje. Podpora 5G sítí by měla nabídnout vyšší rychlost a lepší latenci pro cloudové hraní her. Obecně se očekává, že telefon bude pohánět procesor Snapdragon 690, který podporuje 5G a je určen přístrojům střední třídy.