Na začátku tohoto měsíce společnost ZTE hrdě hlásila, že připravuje zcela novou řadu S, která bude zaměřena na mladé uživatele. Zhruba týden na to potvrdili, že prvním telefonem této řady bude model ZTE S30 Pro. Výrobce také přidal i některé z klíčových parametrů.

Hlavním tahákem telefonu ZTE S30 Pro by měla být přední kamera, která by měla mít rozlišení 44 MPix. Zaujmout by mohl i OLED displej, kterému výrobce nadělil 144 Hz obnovovací frekvenci. A v neposlední řadě by mladé mohl přilákat také zajímavý design modulu hlavního fotoaparátu a lesklá záda s barevným přechodem. A když už jsme u zadního panelu, mrkneme i na hlavní fotoaparát. Ten by měl mít čtyři senzory a ten primární by měl dostat 64 MPix.

I z toho mála můžeme odhadnout, že první telefon z nové řady by skutečně přitáhnout mladé uživatele. Samozřejmě dost bude záležet také na tom, jaký procesor bude tento model pohánět. Svou roli jistě sehraje i cena, se kterou půjde telefon do prodeje. A tím se dostáváme k poslední čerstvé informaci. Společnost ZTE totiž dnes oznámila, že oficiální představení modelu S30 Pro proběhne na čínském trhu 30. března/marca. Zároveň s telefonem by měl být představen i nový ekosystém ZTE. Do představení tedy zbývá ještě 12 dnů a my doufáme, že výrobce o chystaném stroji prozradí ještě něco navíc. Třeba to, jak bude vypadat jeho čelní panel.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.