Značka Poco nahlásila na tento měsíc dvě představovačky. První z nich bude globální a proběhne 22. března/marca a druhá se uskuteční na konci měsíce v Indii. Sice zatím není známo, který telefon nebo telefony budou uvedeny, ale počítá se s tím, že hlavní hvězdou bude model Poco X3 Pro. Výrobce tvrdí, že tento telefon bude podobným zabijákem vlajkových lodí jako jejich první telefon Poco F1. Nu, uvidíme.

O telefonu Poco X3 Pro se na síti mluví už docela dlouho, ale informace o jeho parametrech spíš stojí na tom, co odhadují tipaři. Výrobce totiž informace o specifikacích doposud vypouští ve formě hádanek a ne jinak je to i dnes. Na twitterovém účtu IndiaPoco nyní visí další hádanka, která naznačuje, že displej Poco X3 Pro bude chránit sklo Gorilla Glass. A mělo by jít o šestou generaci tohoto skla.

Výrobce se tedy snaží, aby si chystaný telefon skutečně zasloužil titul zabijáka vlajkových lodí a dost možná se tady hraje i o zdůvodnění případné vyšší ceny. Každopádně v rámci ochrany displeje jde o posun ve srovnání s loňským modelem Poco X3. Ten měl totiž obrazovku se sklem Gorilla Glass 5. Letošní Pro verze by dále měla mít 6,67 palcový displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, 5200 mAh baterii s 33 W nabíjením a primární foto senzor s rozlišením 48 MPix. Typ procesoru je zatím tak trochu záhadou. Valná většina tipařů se shoduje na Snapdragonu 860. Ten ale nebyl dosud představen. Možná bude debutovat zároveň s telefonem, ale v tomto případě jde jen o spekulace. Každopádně se počítá s tím, že přístroj nebude podporovat 5G sítě. A pokud bychom se ještě podívali na evropskou cenu, tak ta je momentálně odhadována na 269 euro, což je v přepočtu zhruba 7050 Kč.