I když značka Meizu v posledních letech ztratila velkou část svého lesku, tak stále dovedou poslat na trh velmi zajímavé telefony za velmi zajímavé ceny. Ale v případě minulých vlajkových modelů Meizu 16 a Meizu 17 šlo vždy jen o kousky oficiálně dostupné pro čínský trh. Takže fanoušci po světě si museli opatřit tyto telefony lehce pokoutně a navíc často neměli ani globální ROM či podporu. Ale podle všeho se situace s nedávno představenými modely řady Meizu 18 nebude opakovat, protože vše nasvědčuje jejich globální dostupnosti.

Dnes se totiž oficiální Twitter účet Meizu pochlubil novými telefony hezky v angličtině a navrch přidal i oficiální mezinárodní cenu v dolarech. A 819.99 dolarů sice není tak nízká cena jako na mateřském trhu, ale i tak jde v současné situaci o velmi dostupnou high-end vlajkovou loď. Firma ale zatím nespecifikovala některé zásadní detaily, protože netušíme, kde bude telefony k mání. Na oficiálním Aliexpress obchodě si je sice můžete zakoupit, ale jde jen o čínské verze. Takže si budeme muset počkat, zda Meizu 18 budou i v globální variantě, nebo zda jde jen o nabídku čínské verze zájemcům ve světě.

A telefony řady Meizu 18 toho rozhodně mají co nabídnout. Třeba E4 AMOLED displeje se 120 Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 3200 x 1440 pixelů, nebo procesor Snapdragon 888 a pořádné porce paměti. Základní verze sice foto-vybavením zrovna nezaujme, ale Pro varianta nabídne kombinaci třeba 50 Mpx Samsung S5KGN1, 32 Mpx ultra-wide Sony IMX616, 8 Mpx telefoto a ToF, případně parádní 44 Mpx selfie kamerku. A lepší varianta telefonu se nebojí ani extra výbavy, jako je třeba bezdrátové nabíjení. Takže by si určitě kupce tyhle kousky našly.