Už na začátku letošního roku, kdy začala společnost ZTE vysílat první signály o chystaném telefonu ZTE Axon 30 Pro, se mluvilo o jeho výborné foto výbavě. Následně se spekulovalo o tom, že jeden ze senzorů hlavního fotoaparátu bude mít rozlišení 200 MPix a bude pocházet z dílen Samsungu. Tento odhad byl ale mylný. Nyní totiž ZTE vyrukovalo na čínském Weibo s upoutávkou na hlavní kameru.

Podle zveřejněného letáčku bude mít ZTE Axon 30 Pro skutečně zajímavě vyřešený fotoaparát. Výrobce toto řešení nazval Trinity. Spočívá v tom, že všechny tři snímače budou mít vlastnosti primárního senzoru. To znamená především to, že všechny budou mít rozlišení 64 MPix. Jde o poměrně unikátní záležitost. Sice na trhu najdeme telefony, které mají víc než jeden špičkový snímač hlavního fotoaparátu, ale použití všech tří senzorů s prémiovými parametry tu bude poprvé.

Takže v praxi by to mohlo vypadat tak, že Axon 30 Pro bude mít ve svém trojitém fotoaparátu primární senzor s rozlišením 64 MPix. Následovat bude teleobjektiv se stejným rozlišením. A vše uzavře širokoúhlý snímač také s rozlišením 64 MPix. Tato kombinace by mohla zaručit opravu vynikající foto výstupy. Ovšem samozřejmě víme, že množství pixelů na snímači ještě nemusí nic znamenat. Do hry o výslednou fotografii vstupují i další faktory a také celkové odladění software. Takže počkáme, zda výrobce ještě před uvedením telefonu pustí na síť nějaké snímky z takto koncipované kamery a prokáže jejich kvalitu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.