Dny nám fanouškům značky OnePlus pomalu utíkají a nezadržitelně se tak blíží 23. březen, kdy se dočkáme velké představovačky. Na té budou hlavní hvězdou modely nové high-end řady OnePlus 9, ale dojde i na jednu velkou premiéru. Vůbec poprvé se totiž ukáží nové chytré hodinky OnePlus Watch a pro firmu to v této kategorii bude velká premiéra. Detaily nás krmí zatím velmi střídmě, ale dnes se indické zdroje přece jen rozpovídaly o výbavě a specifikacích této novinky více podrobněji. Takže co od nových hodinek můžeme očekávat ?

Kruhový displej je už v podstatě jasný a s průměrem 46 mm by mělo jít o solidně velké hodinky. I když vyloučen samozřejmě není ani menší „dámský“ model, ale o něm se zatím žádné zdroje nezmiňují. Na výběr budeme mít mezi černou a stříbrnou variantou a odlišeny by měly být i standardní a LTE verze hodinek. Jinak bude samozřejmě k dispozici obvyklá škála fitness a zdravotních senzorů, či funkcí, včetně SpO2 senzoru pro měření okysličení krve. A dostane se i odolnou certifikaci IP68, takže se hodinky nebudou bát ani plaveckých výkonů.

 

Vnitřní paměti bude solidní porce se 4 GB a hodinky samozřejmě budou podporovat všemožné notifikace po propojení s telefonem. Měly by také umět i přímo odpovídat na hovory, takže je jasný asi i mikrofon a reproduktor. Nejasná je ale kapacita baterie, i když OnePlus údajně slibují nabíjecí technologii Warp Charge a plné nabití jen za 20 minut. A podle posledních zpráv se opravdu nedočkáme systému Google Wear OS a vše tak poběží na něčem vlastním. Zvědavi jsme ale hlavně na nastavenou cenu, protože konkurenci v této oblasti je více než masivní.