Přesně týden nám zbývá do představení modelů nové špičkové řady OnePlus 9. To proběhne 23. března samozřejmě čistě online a fandové ho určitě budou pozorně sledovat. Dočkáme se totiž spousty novinek, ať už hovoříme o trojici telefonů samotných nebo třeba vůbec prvních chytrých hodinkách OnePlus Watch. Hlavní hvězdou večera ale bude určitě nejvybavenější model OnePlus 9 Pro a jeho parádní snímky ve stříbrné barvě si můžete prohlédnout v galerii níže. Dnes se ale tvůrci pochlubili také konkrétními detaily o jeho displeji.

Na displeje svých telefonů jsou OnePlus oprávněně hrdí a třeba v testu DxOMarku je stále OnePlus 8T jen o chlup za vedoucími astronomicky drahými Samsungy. Zakládají si také na prestižní hodnocení od DisplayMate a OnePlus 9 Pro má podle nových zpráv samozřejmě opět A+, když překonal hned 13 rekordů. Půjde o LTPO displej s 2K rozlišením, adaptabilní 120 Hz obnovovací frekvencí a 10-bitovou barevnou paletou. Kromě toho bude podporovat 8192 úrovní jasu, automatickou úpravu teploty barev a spoustu dalších vymožeností. Displej prostě a jednoduše bude nekompromisní.

This slideshow requires JavaScript.

A výsostně zvědavi budeme i na další novinku, protože poprvé bychom měli také vidět plody nové spolupráce OnePlus s legendou na poli optiky, firmou Hasselblad. Telefony OnePlus měly vždy špičkový výkon a displeje, ale právě fotoaparáty byly přece jen o stupeň níže než opravdová špička. OnePlus 9 Pro se to pokusí změnit a dostane k tomu určitě velmi solidní výbavu. Spekuluje se o hlavním 48 Mpx upraveném senzoru Sony IMX789, ultra-wide 50 Mpx Sony IMX766, 8 Mpx telefoto čočce a doprovodnému 2 Mpx senzoru. Na papíře slibné, teď to jen konečně dotáhnout.