Před pěti dny jsme se dočkali v Číně představení nového modelu Xiaomi, který ale názvoslovím patří do minulé generace špičkových kusů. Výbava Mi 10S ale rozhodně nevypadala špatně, i když v zásadě šlo kromě procesoru Snapdragon 870 o kompilát předchozích modelů. Drtivá většina analytiků ale předpovídala, že se bude jednat s vysokou pravděpodobností o čistě čínský model, který se na světové trhy pro jistotu vůbec nepodívá. Dnešní nové informace by ale  možná mohly tuto teorii kompletně vyvrátit.

Ostříží zraky tech expertů totiž dnes odhalily Xiaomi Mi 10S v databázi Google Play, což je jasným ukazatelem na plány pro globální verzi telefonu. V Číně totiž jak známo služby Google nepraktikují a žádné telefony je tak nemají. Listing na Google Play je ale výjimečný i něčím jiným, protože přisuzuje telefonu Snapdragon 888, namísto Snapdragonu 870 u čínské verze. To je ale vysoce nepravděpodobné, zejména v současné době naprostého nedostatku špičkových čipsetů. Použití Snapdragonu 870 bylo právě odpovědí na tuto situaci a moc nedává smysl, ale se globální verze této filosofii vzepřela.

Možné je ale samozřejmě všechno, i když vše spíše pokládám za chybu. Šlo by ale určitě za zajímavý telefon i pro světové trhy. Výbava je totiž slušná s například 6.67-palcovým AMOLED displejem s 90 Hz a FullHD+ rozlišením, až 12 GB RAM, 4780 mAh kapacitou baterie se 33W a 30W bezdrátovým nabíjením nebo čtveřicí foto-senzorů se 108 Mpx hlavním. To vše za cenu okolo 500 dolarů, i když je asi naivní předpokládat, že by telefone stál podobně jako v Číně. Navíc pokud by se snad potvrdily spekulace o výměně čipsetu… No uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.