Značka Realme nedávno způsobila slušný poprask představením telefonu Realme GT. Jde o jeden z nejlevnější přístrojů s procesorem Snapdragon 888 a díky tomu boří telefon na čínském trhu prodejní rekordy. Za nedlouho by se k němu měl přidat i model Realme GT Neo, o kterém se zatím ví jen to, že by měl být osazen procesorem Dimensity 1200.

Dost možná už telefon Realme GT Neo mají na svých stolech certifikátoři Tenaa. Na síti totiž koluje screenshot výpisu parametrů modelu s označením RMX3116 a tipaři se domnívají, že jde právě o model GT Neo. Podle obrázků z Tenaa se zdá, že telefon bude mít zakřivené hrany displeje. A pokud je to pravda, tak by mělo jít o první Realme telefon s takovýmto displejem. Tlačítko pro zapnutí přístroje je na pravé hraně, kolébka hlasitosti je pak vlevo. Modul hlavního fotoaparátu je obdélníkový a je uložen v levém horním rohu zadního panelu.

Mezi specifikacemi bychom měli najít 6,55 palcový displej s „dírou“ pro přední kameru v levém horním rohu. Jeho obnovovací frekvence by měla být 90 Hz a rozlišení 2400×1080 pixelů. V obrazovce by měl být uložen i snímač otisků. Baterie by měla být duální s celkovou kapacitou 4400 mAh. Měla by mít podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Telefon by měl běžet na systému Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Rozměry přístroje jsou 159,9×73,4×7,8 mm.