Značka OnePlus před dlouhými lety začala čistě jako výrobce telefonů a i když se postupně dostali i k dalším produktům, tak vždy šlo čistě jen o „bokovku“. Jejich bezdrátová sluchátka třeba určitě nejsou špatný, ale vždy jde v podstatě jen o doplněk k telefonům. Firma také velmi dlouho odolávala v kategorii chytrých nositelností, i když první spekulace o chytrých hodinkách z jejich dílny se datují až do roku 2015. Ale na oficiální počin jsme si museli počkat až do letoška a OnePlus Watch byly konečně oficiálně potvrzeny na konkrétní datum.

Bez nějakého velkého překvapení k tomu dojde 23. března a vše tak bude součástí představovačky nových telefonů řady OnePlus 9. O hodinkách toho překvapivě stále není moc známo a veškeré informace jsou jen drobty a útržky od známých „leaksterů“. Jasný je kruhový ciferník (nebo spíše displej), který už před časem ohlásil expert Max Jambor. A OnePlus už před pár dny zveřejnili některé ciferníkové tapety, takže kruhový design je opravdu bez nejmenších pochyb. Hodinky také podle všeho nakonec opravdu nebudou na platformě Google WearOS, ale to zase znamená lepší výdrž baterie.

Zaměření a vybavení hodinek by mělo být poměrně standardní, takže se určitě dočkáme GPS modulu a plné sestavy sportovních / zdravotních senzorů. S největší pravděpodobností včetně SpO2 senzoru, který se v poslední době stal obvyklou výbavou high-end modelů chytrých hodinek. Nikde se také nemluví o případných odolných certifikacích OnePlus Watch, ale troufám si odhadnout, že firma něco podobného chystá. Možná ale ne komplexní certifikaci IP68 a budeme se tak muset spokojit s nižší. Ale to jsou samozřejmě stále jen spekulace a vše se dozvíme za deset dní.