A ještě jedna novinka ohledně chystaného Xiaomi Mi 11 Lite 5G se nám dnes dostala pod ruku, protože se na serveru dealntech objevily údajné evropské cena některých telefonů. Mezi kterými je právě zmíněné Mi 11 Lite 5G a také i POCO X3 Pro. A cena se v podstatě shoduje s již dříve publikovanými spekulacemi z jiným zdrojů, takže vše vypadá poměrně legitimně. Zejména v případě novinky od POCO pak jde o velmi lákavou cenu, která rozhodně osloví nejednoho zájemce.

Podle dnešních zpráv by se tak Xiaomi Mi 11 Lite 5G mělo dostat do Evropy s cenovkou zhruba kolem 409 euro a jednalo by se o variantu se 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Na druhou stranu POCO X3 Pro by mělo stát jen 269 euro, přičemž by nabídlo identickou porci paměti. Cenový rozdíl se dá přičíst na vrub faktu, že X3 Pro bude jen 4G telefon a Mi 11 Lite 5G pak už dle názvu bude mít přístup k sítím páté generace. Vzhledem k předpokládané výbavě ale i tak jde o překvapující rozpětí a nové POCO bude mít díky ceně celou sadu trumfů v rukávě.

POCO X3 Pro bude totiž podle posledních spekulací vybaveno 120 Hz AMOLED displejem s FullHD+ rozlišením, zatím nevydaným procesorem Snapdragon 860 a masivní 5200 mAh kapacitou baterie. To Xiaomi Mi 11 Lite 5G bude díky (opět zatím nevydanému) procesoru Snapdragon 775G vybaveno přístupem k 5G sítím. Kromě toho také hlavním 64 Mpx senzorem fotoaparátu, Bluetooth 5.2, NFC čipem, 4250 mAh baterií a systémem MIUI 12. Vše se ale samozřejmě ještě může změnit a oba telefony také ještě bohužel nemají konkrétní datum představení.