Čínská značka ZTE minulý týden potvrdila plány na zcela novou řadu „S“, která by se měla zaměřovat na mladší generaci uživatelů. K tomu by určitě měly přispět i plánované high-end selfie snímače, protože ze záhadných vesmírných důvodů teenageři prostě milují sebe-natáčení. Písmeno „S“ v názvu nové řady je zkratkou „Shine“ tedy lesku, čemuž má odpovídat i lesklá zadní strana telefonu s „měňavým“ gradient efektem. Zatím není jisté, zda tvůrci plánují novou řadu vypustit i na mimo-čínské trhy, ale tím se určitě velmi brzy pochlubí, protože první zástupce ZTE S30 Pro už je na spadnutí.

Jisté je však to, že půjde o velmi dobře vybavené kousky, protože se ZTE pochlubili některými specifikacemi chystaného modelu. ZTE S30 Pro tak například dostane 144 Hz OLED displej, který jsme doposud měli možnost vidět jen u herních telefonů. S velkou pravděpodobností ho tak také doplní i pořádně výkonný čipset s kvalitním grafickým jádrem. Stejně tak se firma pochlubila i 44 Mpx selfie kamerkou, ale protože stále nemáme k dispozici snímek přední strany telefonu, tak není jasné, zda půjde o „průstřel“ nebo vykousnutí displeje.

Někteří spekulovali i o možné integraci selfie snímače opět přímo pod displej, ale vzhledem k důrazu na kvalitu selfie snímků je to nepravděpodobné. Minulý pokus ZTE v této oblasti totiž zrovna kvalitami selfie fotografií zrovna neoplýval. Zanedbán ale nebude ani zadní fotoaparát, který by měl mít hned čtveřici senzorů s hlavním 64 Mpx kouskem. A za pozornost stojí i velmi slušivý obdélníkový modul zadního fotoaparátu se „smirkovým“ Sandstone povrchem uprostřed. Tak uvidíme, jak se ZTE u nové řady telefonů pochlapí s cenou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.