Společnost Motorola představila na konci letošního ledna/januára svůj vlajkový telefon Motorola Edge S. Mnozí z fanoušků to kvitovali s povděkem, protože u tohoto stroje se podařilo skloubit slušné parametry se slušnou cenou. Dost dobře by se pro něj dal použít onen okřídlený obrat „zabiják vlajkových lodí“. Nu a na konci února/februára se začalo mluvit o tom, že v přípravách je i model Moto G100. O něm tipaři tvrdili, že je globální verzí Edge S.

Sice odhady tipařů nejsou zatím potvrzeny, ale i tak bychom mohli doufat, že se nemýlí. Na Twitteru se totiž objevilo kratinké oficiální video, které avizuje telefon Motorola s procesorem Snapdragon 870. Pokud bychom vycházeli z předpokladu, že telefon Motorola Edge S je osazen procesorem Snapdragon 870 a tipaři odhadují, že Moto G100 je jeho globální verzí, tak nám promo video ukazuje právě tento telefon.

Tomu, že jde skutečně o globální Moto G100 by mohla nahrávat i skutečnost, že účet na kterém je video k vidění je oficiálním účtem Motorola Global a sdíleno bylo i na účtu Motorola Germany. To by zas mohlo napovědět, že telefon bude debutovat na německém trhu. Z videa se dozvíme je několik kusých informací. Kromě procesoru Snapdragon 870 bude mít telefon i USB-C port, audio konektor, snímač otisků na hraně, plochý displej a lesklou úpravu povrchu zad. Vzhledem k tomu, že výrobce už vydal promo video je pravděpodobné, že telefon bude brzo představen.