Společnost ZTE se loni stala premiantem v komerčním použití přední kamery pod displejem. Jejich Axon 20 by měl letos dostat nástupce s názvem ZTE Axon 30 Pro. I on bude vybaven kamerou pod displejem a zřejmě i on si urve své prvenství. Měl by totiž být osazen vlajkovým procesorem Snapdragon 888 a tím pádem se stane prvním telefonem s tímto čipsetem a kamerou v displeji.

Zástupci společnosti ZTE zatím hovoří pouze o přední kameře, procesoru a celkově o skvělé foto výbavě. Další parametry ZTE Axon 30 Pro zatím na síť nepustili. Nezbývá tedy než si některé specifikace vytáhnout z certifikačních výpisů. Telefon už má za sebou certifikaci EAEU, kterou prošel s kódovým označením A2022PG. S označením A2022 se objevil i na stolech čínských certifikátorů platformy 3C.

Z výpisů se můžeme dozvědět, že Axon 30 Pro bude podporovat 5G sítě, což je logické díky použitému procesoru. Dále se dá vyčíst, že dostane rychlé nabíjení s výkonem 55 W. V souvislosti s tím se očekává, že baterie by mohla mít kapacitu vyšší než 4700 mAh. Údajně by telefon měl mít velký displej s úhlopříčkou 6,92 palce a obnovovací frekvencí 120 Hz. V souvislosti s displejem se spekuluje i o rozlišení QHD+, případně FullHD+. Vzhledem k tomu, že má telefon už některé z potřebných certifikací za sebou, měl by se brzy objevit i na Tenaa. A právě zde bychom mohli získat podrobnější info o dalších parametrech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.