Ceny high-end telefonů nám v poslední době neutěšeně stoupají i u dříve dostupných značek. A u kousků se Snapdragonem 888 se čekal ještě další cenový skok, protože 5G procesory prostě a jednoduše stojí zase o fous víc. Ale najdou se i výjimky a hlavně na čínském trhu jsou některé high-end modely opravdu za hubičku. Třeba dnes šlo poprvé do prodeje nové Realme GT a po první várce telefonů se jen zaprášilo. Ostatně nejlevnější dostupný telefon se Snapdragonem 888 se prostě prodává sám a jednoduše.

Základní verze Realme GT s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti se totiž prodává v přepočtu za nějakých 430 dolarů. A s podobnou cenou by jim třeba zákazníci u nás utrhli ruce. Podle údajů Realme první dávce telefonů trvalo jen 10 vteřin dosáhnout hranice 15 milionů dolarů. To jsou ještě výrazně lepší hodnoty než například nedávno představené telefony řady Meizu 18. Těm trvalo dosažení 15 milionů dolarů plných 60 sekund a kompletní vyprodání dostupných zásob 28 minut. A to šlo přece jen ještě o fous dražší modely, i když samozřejmě na evropské poměry extrémně výhodné.

Realme GT může s cenou 430 dolarů nabídnout 6.43-palcový FullHD+ AMOLED displej se 120 Hz nebo podporou HDR10+ a integrovanou čtečkou otisků prstů Výkon zajistí již zmíněný Snapdragon 888 a neurazí ani 4500 mAh kapacita baterie se 65W rychlo-nabíjením. Trojité fotoaparáty sice nejsou úplně špičkové s hlavním 64 Mpx senzorem Sony IMX682, ale za ty peníze… Nezapomnělo se ani na stereo reproduktory s Dolby Atmos, 3.5 mm jack a spoustu dalšího. Ńa globální trhy telefon zamíří údajně už velmi brzy a bude zajímavé sledovat, o kolik se navýší jeho cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.