Značka iQOO už pomalu chystá druhý herní telefon letošního roku, iQOO Neo 5. Jeho představovačka je naplánována na 16. března/marca a zdá se, že půjde v podstatě už jen o formalitu. Na síť totiž v posledních dnech uniká spousta informací o parametrech tohoto telefonu. Proto například víme, že jej bude pohánět procesor Snapdragon 870 nebo i to, že bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 66 W.

Poslední oficiální zpráva potvrdila nezávislý čip pro displej. A u displeje se zdržíme i dnes a podrobně rozklíčujeme jeho parametry, které výrobce zveřejnil na čínském Weibo. Je potvrzeno, že iQOO Neo 5 bude mít Samsung AMOLED E3 displej. Jeho obnovovací frekvence bude 120 Hz a vzorkovací frekvence až 1000 Hz. Kromě toho bude mít obrazovka i vynikající jas 1300 nitů.

Dále výrobce potvrdil, že kontrastní poměr bude 6000000:1. Displej bude podporovat HDR10+ a má také certifikaci SGS a certifikaci pro ochranu před modrým světlem. Navíc zde opět najdeme i zmínku o nezávislém vestavěném čipu, který provádí barevnou analýzu zobrazovaného obsahu po jednotlivých snímcích. Dokáže také převádět běžné SDR snímky na úroveň podobnou HDR a tím zvyšuje kvalitu obrazu. Čip má také na starosti přesnou kalibraci barev. Tyto parametry obrazovky tedy dávají tušit, že si hráči mobilních her opravdu přijdou na své.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.