I když jsou modely řady OPPO A73 poměrně nové, tak už čínská značka pilně pracuje na jejich nástupcích ve stejné linii. A kousky řady OPPO A74 prošly dokonce i certifikacemi a dnes se na internetu objevily jejich rendery a parametry díky holandskému serveru mobielkopen.net. Už dopředu tak víme, že telefony budou k mání jak ve 4G, tak i 5G variantách, takže samozřejmě budou mít i velmi rozdílné procesory.

OPPO A74 také podle všeho budou výrazně větší, protože certifikace odhalily rozměry 169.2 x 75.7 x 8.4 mm a váhu 190 g. To pak poměrně jednoduchým výpočtem v porovnání se 6.5-palcovou minulou generací dává odhad zhruba 6.8-palcového displeje. Takže by šlo opravdu o pořádné „macky“. Jinak se spekuluje o 5000 mAh kapacitě baterie se 33W rychlo-nabíjením a 128 GB vnitřní paměti jako slušném základním standardu. Za zmínku stojí i nepoměr v předinstalovaném systému, protože 5G verze má dostat Android 11 a 4G pak jen Android 10.

Bez zajímavosti není ani extrémní podoba s dalších chystaným kouskem stejné značky, OPPO F19. Ostatně se mrkněte na obrázek zadního panelu výše. A něco podobného provedla firma i loni, kdy přeznačila OPPO F17 na A73. Přesné datum představení je stále ve hvězdách, stejně jako předpokládaná cena nových telefonů. Mělo by se ale jednat o poměrně levné kousky a díky holandským kolegům máme v podstatě potvrzenou i minimálně evropskou dostupnost.