Nová řada telefonů značky Realme by se podle všeho měla ukázat ještě do konce března a její konkrétní modely zatím nejsou zcela zřejmé. Analytici tipují, že by mělo jít o Realme 8 a Realme 8 Pro, ale už se rozchází v názorech, zda půjde o 5G telefony. Pro většinu zákazníků to stále ještě není nijak zásadní téma, ale najdou se i tací, kteří už přece jen 5G přímo vyžadují. Každopádně šéf indického Realme dnes zveřejnil první hands-on video, ze kterého si alespoň můžeme udělat přesnější obrázek právě o Pro variantě nové řady.

Zadní strana Realme 8 Pro je sice ve videu vidět jen na zlomek sekundy, ale i tak je zřetelný čtvercový modul zadního fotoaparátu. A z nedávné konference značky víme, že novinka bude využívat jako hlavní senzor 108 Mpx Samsung ISOCELL HM2. Stejně tak je jasný AMOLED panel displeje s integrovanou čtečkou otisků prstů a průstřelem pro selfie kamerku v levém horním rohu. Realme se v minulosti u levnějších modelů integrované čtečce v displeji vyhýbali, takže je jen dobře, že jdou konečně s dobou. S tou ale příliš nejde poměrně výrazná „brada“ telefonu.

Co se týče použitého procesoru, tak se nejčastěji skloňuje asi Snapdragon 730G, který by mělo doplnit 5 GB / 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. I tentokrát se určitě budou Realme snažit nabídnout velice dostupnou cenu pro své modely, protože hlavní konkurent Redmi se v poslední době opravdu rozmáchl. Je tak nutné zaútočit hlavně cenou a protože je firma poměrně aktivní i na našem trhu, tak se nových kousků určitě dočkáme velmi brzy i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.