Společnost Lenovo v loňském roce představila poměrně zajímavý herní telefon Legion Phone Duel a letos bude v tomto trendu pokračovat. Minulý týden se totiž objevila první informace o chystaném herním stroji, který se zřejmě bude jmenovat Lenovo Legion 2 Pro. O telefonu zatím zástupci společnosti Lenovo hovoří jen superlativech jako o nejvýkonnějším herním stroji na světe s velkou porcí inovací. Ovšem tyto marketingové proklamace budeme brát s nadhledem, dokud není telefon na světě.

V této chvíli nejsou známy žádné konkrétní parametry Lenovo Legion 2 Pro. Tedy snad kromě těch, které lze vyčíst z testovacího výpisu Geekbench. Ten zveřejnil na Twitteru tipař Abhishek Yadav. Díky tomu víme, že herní stroj prošel benchmarkovými testy s kódovým označením Lenovo L70081. Poháněl jej procesor s označením „lahaina“, což je krycí název čipsetu Snapdragon 888.

Procesoru v testech sekundovalo výživných 16 GB operační paměti a systém Android 11. V Single-core testu Legion 2 Pro nasbíral celkem 1130 bodů a ve více jádrovém testu pak 3779 bodů. To je asi tak vše, co se dá z výpisu zjistit. Přesto se proslýchá, že chystaný stroj bude mít speciální chladící systém TSI Frost Blade s asynchronní dělenou kondenzační architekturou a duálním kapalným chlazením. Telefon by se tak neměl přehřívat ani při dlouhém hraní her. Tipaři odhadují, že představení tohoto herního stroje by se mohlo odehrát ve druhém kvartálu tohoto roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.