S herními telefony se opravdu v poslední době roztrhl pytel a velká část zavedených jmen mobilního průmyslu do tohoto vlaku už naskočila. Jde jen o logický krok, protože mobilní hraní se stává stále větším a populárnějším fenoménem. Takže to výrobci telefonů vidí jednoznačně jako další možnost k navýšení zisků. Případně k vyšvihnutí zpátky na vrchol, protože údajně už i znovuzrozená Nokia plánuje svůj vlastní herní telefon, který by se měl jmenovat Nokia G10.

Toto označení by mělo být součástí nové strategie názvů telefonů, protože Nokia se konečně zbavuje nesmyslných „decimálních“ názvů. Pro rok 2021 tak konečně údajně plánují přechod na konvenčnější a mnohem přehlednější značení. Právě Nokia G10 by měla být první vlaštovkou nového systému a teoreticky půjde o herní telefon. Jeho výbava by měla být podobná modelu Nokia 5.4, takže můžeme čekat 6,4-palcový displej, osmi-jádrový procesor nebo čtveřici zadních foto-senzorů se 48 Mpx hlavním. To jsou poměrně vágní informace, takže na konkrétnější detaily si budeme muset počkat.

A když už jsme u novinek z dílny Nokie, tak musíme zmínit i jednu kuriozitu ve spojitosti s jejich promo kampaní. Právě Nokia 8.3 5G se měla totiž stát vybraným telefonem agenta 007 v nadcházející bondovce No Time to Die. Postupné odkládání premiéry (ať už z důvodu odchodu režiséra nebo pandemie COVID-19) ale přineslo poměrně zásadní problémy. Zobrazené technologie včetně Nokia 8.3 5G přece jen od plánovaného dubna 2019 zastaraly a je tak nutné vše digitálně upravit nebo dokonce některé scény i přetočit. Product placement je u bondovek totiž zásadní a tak se premiéra odložila až na duben 2021.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.