Dceřiná značka čínského Vivo, IQOO, se pomalu chystá na představení dalšího nového modelu IQOO Neo 5, které by mělo proběhnout už 16. března. Stejně jako v minulosti půjde o velmi výkonný kousek s herními ambicemi, který opatrně balancuje právě na hraně plnohodnotného herního telefonu. A dnes se také pochlubili dalšími vymoženostmi tohoto kousku pomocí několika teaser obrázků na sociálních sítích. A kromě Snapdragonu 870 nebo zcela překopaného systému chlazení dojde i na jednu zajímavou novinku se kterou jsme ještě neměli tu čest.

Podlé zástupců IQOO by totiž Neo 5 mělo mít nezávislý čip zodpovědný za rendering displeje. To znamená, že by se mělo výrazně ulevit grafické části hlavního čipsetu a nemělo by jít jen o žádná drobná čísla. Firma se ohání poměrně masivními „hausnumery“, protože by spotřeba údajně měla spadnout o plných 45 % a zaručen by měl plynulý běh her s 90 snímky za sekundu. To zní samozřejmě velmi lákavě, ale dokud neuvidíme nezávislé testy, tak asi neuvěříme. PR materiály totiž snesou skoro vše a realita pak často lehce pokulhává.

Ve spojitosti s IQOO Neo 5 asi stojí za zmínku i nový systém chlazení. To bude mít obří plochu 6000 mm² heatsinku s využitím grafitu, což je nárůst o 210 % oproti minulé generaci. K tomu dostane telefon navíc ještě i kapalné chlazení podobné specializovaným heatsinkům u herních notebooků. Bohužel však s největší pravděpodobností se bude IQOO zaměřovat jen na některé try a ty evropské mezi vyvolené obvykle nepatří. I když se nedávno objevily spekulace, že by právě IQOO mělo vést expanzi mateřského Vivo na více globálních trhů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.