Testeři DxOMarku mají samozřejmě svá speciální privilegia, což nám dnes znovu dokázali. Podobně jako únorový audio test ASUS ROG Phone 5 předběhl samotné datum vydání, tak se něco podobného přihodilo i v případě Xiaomi Mi 10S. Tento kousek se má oficiálně představit světu až pozítří, ale audio test na DxOMarku už proběhl a my známe jeho přesný výsledek. Sice nemáme k dispozici ještě podrobný popis, ale už teď víme, že telefon dosáhl na samotný vrchol žebříčku a stal se novým králem audio testů.

Xiaomi Mi 10S totiž zvládlo získat plných 80 bodů, čímž o jeden bodík překonalo právě zmíněný ASUS ROG Phone 5. A překonalo i původní špičkový Mi 10 Pro, který se zastavil na 76 bodech. Škarohlíd by mohl namítnout, že audio testy DxOMarku jsou ještě stále k dispozici v poměrně omezeném počtu, kde schází celá řada velkých jmen. To je sice pravda, ale v žebříčku najdeme i některé aktuální špičkové modely, ať už hovoříme třeba o Samsungu Galaxy S21 Ultra (70 bodů) nebo iPhone 12 Pro Max (74 bodů). Nové Xiaomi tak opravdu v audio kategorii není žádným kompromisem.

Podle dostupných informací má Xiaomi Mi 10S mít velmi solidní reproduktory, které pomohli vyladit i experti z Harman Kardon. Ale podle zveřejněných konkrétních čísel skóre v jednotlivých oblastech je na tom skvěle kromě přehrávání i nahrávání zvuku, takže je audio výkon telefonu opravdu vyvážený. Člověku je tak skoro až líto, že je podle všeho Mi 10S prozatím určen jen pro domácí čínský trh. Má jít totiž o cenově dostupný model se Snapdragonem 870 a může tak jít o velmi lákavý kousek s parádním poměrem cena/výkon.