Americký Qualcomm momentálně sklízí plody své práce v high-end segmentu, protože se výrobci telefonů mohu přetrhnout, aby získali k dispozici nové Snapdragony 888. Ale ve vyšší střední třídě je situace výrazně méně růžová, protože tam mohou firmám nabídnout jen už lehce starší Snapdragon 765G. Stále sice jde o velmi výkonný kousek křemíku, ale konkurence v poslední době poslala na trh papírově lepší modely. Takže se čeká na odpověď Qualcommu, kterou by už snad brzy měl být Snapdragon 775.

Dnes se na internet díky Telegram kanálu XiaomiUI dostaly interní dokumenty zaměřené právě na parametry údajného chystaného Snapdragonu 775 a jde o velmi zajímavé čtení. Některé zdroje sice uvádí, že se jedná už o starší revizi plánů, ale i tak v dokumentu najdeme důležitá fakta. Původně se totiž předpokládalo, že Snapdragon 775 bude vyráběn 6nm litografií, ale podle všeho půjde dokonce o 5nm proces. To je slušný skok oproti 7nm minulé generace, protože moderní litografie zatím byla Qualcommem použita pouze pro špičkový SD888.

Soupis parametrů můžete vidět na obrázku výše a jde evidentně o parádně vybavený čipset využívající i moderní jádra řady Kryo 6xx. Ve hvězdách samozřejmě zůstává možné označení tohoto čipsetu, protože máme ještě v živé paměti nedávný veletoč Snapdragon 875 – Snapdragon 888. Takže si budeme muset ještě chvíli počkat, jak se nakonec další vyšší střední třída od Qualcommu bude opravdu jmenovat. Oficiální potvrzení sice stále neexistuje ani pro jeho existenci, ale reálně o ní pochybuje jen málokdo. Prvním recipientem by pak teoreticky mohlo být Xiaomi Mi 11 Lite.