Předevčírem dorazil za oslavných fanfár na trh první zástupce nové generace herních telefonů, Red Magic 6. Tedy konkrétně základní model a ještě o fous lépe vybavený Red Magic 6 Pro. Ten má navíc mimo jiné i super rychlé 120W nabíjení, které by jen před pár lety znělo jako naprosté sci-fi. Rychlost nabíjení je opravdu závratné a dokumentuje to třeba i dnešní video čínského bloggera Zhong Wenze. V podstatě kompletní nabití telefonu na 100 % totiž trvalo pouhých 12 minut…

Tedy abychom byli zcela přesní, tak 12 minut a 7 sekund, přičemž se nenabíjelo z nuly, ale ze zbývajících 3 % baterie. I tak jde ale o neskutečná čísla, která jen dokumentují možnosti 120W GaN nabíječky. Telefonu stačilo jen deset vteřin na dosažení 4 %, pak poskočil na 15 % za minutu a na 56 % za sedm minut. Podle oficiálních údajů výrobce by z nuly na maximum měl telefon zvládnout zhruba za 17 minut, takže byl čínský blogger ještě rychlejší než obvykle lehce optimistická čísla firmy. Ostatně se na vše můžete mrknout přímo ve videu níže.

Red Magic 6 Pro má kromě super rychlého nabíjení i spoustu dalších vymožeností. Jako je třeba světová premiéra 165 Hz AMOLED displej nebo až závratných 18 GB RAM. Případně samozřejmě procesor Snapdragon 888 spolu s kompletně novým systémem chlazení ICE 6.0 a kvanta dalších novinek. Telefon bude navíc k dispozici na všech světových trzích a všech detailů o globální verzi a cenách se dozvíme už 16. března. A přímo do prodejů pak zamíří 2. dubna, takže všichni hráči už si mohou začít protahovat prsty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.