Podle zasvěcených zdrojů je na 17. dubna naplánována představovačka firmy Huawei, na které se konečně dočkáme jejich další generace špičkových telefonů. Huawei P50, P50 Pro a P50 Pro+ budou samozřejmě parádní, ale vzhledem k tenčícím se skladovým zásobám procesorů Kirin 9000 budou pravděpodobně k dispozici jen v omezeném kusovém množství. Nemluvě o velmi nejisté globální dostupnosti. Nové telefony ale nebudou jedinou novinkou této akce, protože by měl být představen také tablet Huawei MatePad Pro 2.

A jeho výbava je poměrně překvapivá, protože podle dostupných informací má být také vybaven procesorem Kirin 9000. Vzhledem k již zmíněnému nedostatku těchto čipsetů a nemožnosti jejich další výroby jde o zvláštní rozhodnutí, protože logickou volbou by asi bylo preferovat právě telefony. A MatePad Pro 2 by se asi klidně spokojil s Kirinem 990, stejně jako jeho minulá generace. Uvidíme jak vše nakonec dopadne, ale odhalené existující certifikace nového tabletu opravdu ukazují na použití Kirinu 9000.

MatePad Pro 2 by měl být k dispozici ve dvou velikostech a oba displeje by měly podporovat vysoké obnovovací frekvence. 12.2-palcový panel bude značky Huaxing a o fous větší 12.6-palcový pak od Samsungu. Tedy pokud se nejedná o číselnou chybu v popisu, protože jen drobný rozdíl je zvláštní. Nemluvě o tom, že MatePad Pro měl jen 10.8-palcový 2K displej. Každopádně se údajně dočkáme například velké 7250 mAh kapacity baterie se 40W nabíjením, případně hned čtveřice reproduktorů.