Podle zasvěcených zdrojů je na 17. dubna naplánována představovačka firmy Huawei, na které se konečně dočkáme jejich další generace špičkových telefonů. Huawei P50, P50 Pro a P50 Pro+ budou samozřejmě parádní, ale vzhledem k tenčícím se skladovým zásobám procesorů Kirin 9000 budou pravděpodobně k dispozici jen v omezeném kusovém množství. Nemluvě o velmi nejisté globální dostupnosti. Nové telefony ale nebudou jedinou novinkou této akce, protože by měl být představen také tablet Huawei MatePad Pro 2.

A jeho výbava je poměrně překvapivá, protože podle dostupných informací má být také vybaven procesorem Kirin 9000. Vzhledem k již zmíněnému nedostatku těchto čipsetů a nemožnosti jejich další výroby jde o zvláštní rozhodnutí, protože logickou volbou by asi bylo preferovat právě telefony. A MatePad Pro 2 by se asi klidně spokojil s Kirinem 990, stejně jako jeho minulá generace. Uvidíme jak vše nakonec dopadne, ale odhalené existující certifikace nového tabletu opravdu ukazují na použití Kirinu 9000.

MatePad Pro 2 by měl být k dispozici ve dvou velikostech a oba displeje by měly podporovat vysoké obnovovací frekvence. 12.2-palcový panel bude značky Huaxing a o fous větší 12.6-palcový pak od Samsungu. Tedy pokud se nejedná o číselnou chybu v popisu, protože jen drobný rozdíl je zvláštní. Nemluvě o tom, že MatePad Pro měl jen 10.8-palcový 2K displej. Každopádně se údajně dočkáme například velké 7250 mAh kapacity baterie se 40W nabíjením, případně hned čtveřice reproduktorů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.