Tak nám pomalu začíná přihořívat, protože se certifikace pro chystaný ultimátní high-end Xiaomi Mi 11 Ultra začínají množit. Po včerejší čínské certifikaci jsme se dnes dočkali i jedné v Indonésii, která v sobě má jednu velmi důležitou novinku. Tedy pokud se potvrdí, protože jde samozřejmě stále jen o pusté spekulace. Xiaomi jsou totiž ohledně špičkového Mi 11 Ultra až chorobně tajnůstkářští, takže oficiálně není jistého skoro nic. Naštěstí je internet plný neoficiálních informací.

Dnešní indonéská certifikace je pro začátek zajímavá hlavně tím, že jde o první mimo-čínskou. Což je vzhledem k tomu, že Mi 10 Ultra bylo produktem čistě pro čínský trh, velmi dobrou indicií. Navíc má certifikovaná varianta telefonu produktové označení s „G“ na konci, které se obvykle využívá pro globální verze telefonů. Takže fanoušci po celém světě mají rázem světélko naděje na dostupnost nejvýkonnějšího Xiaomi. Tedy pokud mezitím vykradou banku nebo prodají ledvinu, protože nasazená cena bude bez nejmenších pochyb opravdu velmi vysoká.

Po internetu se potuluje také už celá řada údajných snímků Mi 11 Ultra, které jsou v podstatě všechny se stejným designem, takže na nich asi něco bude. S vysokou pravděpodobností se tak opravdu dočkáme sekundárního malého displeje na zadní straně vedle modulu zadního fotoaparátu. Ten bude hlavní hvězdou celého přístroje, protože kombinace 50 Mpx + 48 Mpx ultra-wide + 48 Mpx senzoru s periskopickým zoomem (5x optický, 120x digitální) slibuje hodně. A ani zbytek parametrů samozřejmě nebude příliš zaostávat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.