Xiaomi nás tedy opravdu pořádně natahují s vydáním těch nejlepších variant telefonů řady Mi 11. Už před vydáním globální verze základního modelu ti největší optimisté zároveň očekávali i vylepšené Mi 11 Pro, ale to se samozřejmě nestalo. Ledy už se ale pomalu hýbou a snad tak už čekání nebude nijak extrémně dlouhé. Kromě Pro verze se ale čeká také na ultimátní Mi 11 Ultra, která by měla ohromit veřejnost i konkurenci zejména ve výkonu fotoaparátu. A podle všeho už se pomalu připravuje i její představení.

Nasvědčuje tomu i další certifikace z čínského úřadu TENAA, tedy alespoň podle zasvěcených analytiků. V dokumentech certifikační agentury je totiž nutné se orientovat pouze pomocí modelových čísel, což s sebou nese i značnou porci domýšlení a teoretizování. Aktuální zveřejněné certifikace pochází ze začátku února a právě pod hlavičkou M2102K1C se prý skrývá Mi 11 Ultra. Druhým do party je pak M2102K11AC jako skryté Mi 11 Pro. Nic moc dalšího se bohužel vyčíst nedá, ale naštěstí už máme i nedávné hands-on video jednoho filipínského YouTubera s údajným souhrnem parametrů.

Nejde o nic oficiálního, ale vše vypadá poměrně věrohodně. Mi 11 Ultra by tak mělo dostat 6.8-palcový zakřivený OLED displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz frekvencí. Selfie 20 Mpx snímač bude skrytý v průstřelu, ale na zadní straně bude i drobný zajímavý sekundární displej, takže by měly i hlavní fotoaparáty jít použít na selfie. A budou parádní, protože 50 Mpx + 48 Mpx super-wide + 48 Mpx periskopické telefoto se 120x zoomem zní skvěle. Kromě toho také Snapdragon 888, 5000 mAh baterie, 67W nabíjení, 67W bezdrátové nabíjení a 10W bezdrátové reverzní dobíjení. Jen ta cena asi bude závratná…