Už poměrně dlouho se spekuluje o plánech Xiaomi na revitalizaci minulé vlajkové řady model Mi 10. Momentálně samozřejmě už i světovými trhy hýbou kousky řady Mi 11 a velmi brzo pravděpodobně také ještě lepší Mi 11 Pro. Podle firmy je ale stále dostatek prostoru i na další počin založený na minulé generaci, i když ona revitalizace je spíše velmi decentní. Chystaná novinka má totiž být založená na platformě Snapdragon 870 a měla by se nazývat Xiaomi Mi 10S. Žádné extra velké změny oproti původní variantě tak asi nečekejte.

Navíc by teoreticky mělo být Xiaomi Mi 10S plánované pouze pro čínský trh, i když s jejich současnou chaotickou politikou přeznačování člověk nikdy neví. O výbavě se zatím ani raději nehovoří a jedinou oficiální nahlášenou změnou je tak právě jen Snapdragon 870. Ten je jak známo v podstatě jen výše taktovanou verzí původního Snapdragonu 865 (Plus), takže jde často spíše o kosmetickou úpravu. Jeho použití ale dává mnohem větší smysl při bližším pohledu na současnou situaci na trhu s procesory, protože už i premianti ze Xiaomi přiznávají velké problémy.

Nové Xiaomi Mi 11 totiž mají nové Snapdragony 888 založené na moderním 5nm výrobním procesu. Existuje tak jen extrémně málo výrobních linek na jejich produkci a firma se tak začíná potýkat se zásadním nedostatek dodaných kusů. Přitom poptávka po Mi 11 je (nejen) na čínském trhu velmi vysoká, ale Xiaomi as nemají šanci vše pokrýt ani výhledově. Nedostatky polovodičů by měly trvat ještě pár měsíců a dotknou se asi všech výrobců. Xiaomi Mi 10S by tak mohlo vytrhnout trn z paty, protože Snapdragon 870 používá starší 7nm výrobní proces.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.