Outdoorové nebo robustní telefony sice nejsou hlavní parketou společnosti Samsung, ale čas od času přece jen nějaký představí. Tyto telefony spadají do modelové řady XCover a nyní jsme se dočkali odolňáka Samsung Galaxy XCover 5. O telefonu a jeho uvedení se hovořilo v podstatě od začátku letošního roku s tím, že bude osazen procesorem Exynos 850.

To se nakonec potvrdilo i přesto, že Samsung Galaxy XCover 5 byl představen bez většího humbuku. O tom, že byl uveden ve Velké Británii se dočteme jen v tiskové zprávě na stránkách britské pobočky společnosti Samsung. Kromě Británie a potažmo tedy Evropy, bude telefon dostupný i v Asii a Latinské Americe do konce tohoto měsíce. Na britském trhu začnou prodeje 12. března/marca a cena je nastavena na 329 liber (9993 Kč).

Samsung Galaxy XCover 5

Hlavní parametry

Podobně jako jiné odolné telefony má i Galaxy XCover 5 robustní design, ale přesto se dá říci, že ani v kanceláři nebude dělat ostudu. Bude nabízen v grafitově černé barvě a jeho odolnost by měla zaručit certifikace vojenského standardu MIL-STD 810H. To znamená, že by telefon měl odolat pádu z výšky 1,5 metru. Certifikace IP68 zas zaručí odolnost vůči vodě a prachu. Zadní panel má jemnou texturu pro lepší uchopení a rohy a rám přístroje jsou zpevněny.

V porovnání s klasickými telefony má LCD displej poměrně menší úhlopříčku 5,3 palce. Jeho rozlišení je 1480×720 pixelů a poměr stran je 16:9. Obrazovku by mělo chránit sklo Gorilla Glass 6. Přesně podle očekávání výrobce u tohoto odolného stroje použil procesor Exynos 850. V rámci pamětí zde najdeme jen jednu verzi se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště.

Konektivitu zastupuje podpora 4G sítí, port USB-C, duální nano SIM, Bluetooth 5.0, Wi-Fi 5 GHz, GPS, NFC a 3,5 mm audio jack. Baterie má kapacitu 3000 mAh a podporuje nabíjení s výkonem 15 W. Telefon běží na systému Android 11. Najdeme zde i funkci push-to-talk, která poslouží jako vysílačka a také je tu tlačítko pro rychlé zapnutí LED svítilny, vyvolání aplikace Mapy a nebo pro tísňové volání. V závěru nesmíme zapomenout ani na foto výbavu, kterou tvoří přední 5 MPix kamera se světelností f/2.2. Ta slouží i pro odemknutí telefonu. Hlavní fotoaparát má jen jeden senzor s rozlišením 16 MPix a světelností f/1.8.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.