Trh s tablety se po delší stagnaci v loňském roce opět zvedl. Svůj velký podíl na tom má zcela paradoxně pandemie koronaviru. Někteří z výrobců, kteří ve svém portfoliu už nějakou řadu tabletů mají se ji budou letos snažit rozšířit. Společnost Samsung, která zrovna není tento případ, letos na trh s tablety také přispěje několika kusy. Prvním v pořadí bude zřejmě tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite. Ten by mohl navázat na loňský relativně levný model Galaxy Tab S7.

To, že je tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite v přípravách, dává tušit i certifikace Bluetooth SIG, kterou právě prošel. V certifikačním výpisu figuruje tablet pod kódovým označením SM-T225. Se stejným označením získal i certifikaci FCC. Z obou certifikací plyne, že zařízení bude podporovat Bluetooth 5.0, bude mít 3,5 mm audio jack a port USB-C.

Dále se očekává, že tablet Galaxy Tab A7 Lite bude mít baterii s kapacitou 5100 mAh a podporu nabíjení s výkonem 15 W. Z Geekbench výpisu zase můžeme zjistit, že jej bude pohánět procesor Helio P22T. Spárován by měl být se 3 GB operační paměti a poběží na systému Android 11 s nadstavbou One UI 3.0. Displej by měl údajně mít úhlopříčku 8,7 palce. Unibody konstrukce by měla být kovová s tím, že zařízení bude poměrně štíhlé. Mělo by tedy jít o tablet, který bude možno ovládat jednou rukou. Představení tabletu by mohlo proběhnout v červnu/júni letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.