Značka Realme včera oficiálně představila svou první letošní vlajkovou loď, telefon Realme GT. Na konci prezentační akce zástupci Realme naznačovali, že tento vlajkový model nezůstane dlouho sám a brzy bude představen jeho mladší bratr. Jeho prodejní název by měl být Realme GT Neo.

Zatím tedy jde o první a velmi kusou informaci ze strany výrobce. Ale v náznacích bylo včera oznámeno, že chystaný telefon Realme GT Neo bude pohánět procesor Dimensity 1200. Jde o nový procesor z dílen MediaTek, který byl představen letos v lednu/januári. Je založen na 6nm výrobním procesu s jedním jádrem Cortex-A78 s taktem 3,0 GHz, třemi jádry Cortex-A78 s taktem 2,6 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A55 s taktem 2 GHz. Vše doplňuje grafika Mali-G77 MC9. Samozřejmě své telefony s tímto čipsetem chystají i další výrobci. Za všechny jmenujme například Redmi a jejich první herní telefon. Proslýchá se ale, že tento procesor dostane i OnePlus Nord 2.

Zástupci společnosti MediaTek tvrdí, že první Realme telefon s procesorem Dimensity 1200 bude představen na konci tohoto měsíce nebo na začátku dubna/apríla. Je tedy pravděpodobné, že to bude právě Realme GT Neo. Před námi je tedy stále dost času na to, abychom se o tomto chystaném stroji dozvěděli více. Ostatně značka Realme zpravidla informace o parametrech připravovaných zařízení moc dlouho pod pokličkou nedrží.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.