Na dnešní den nám chlapci a děvčata z Realme slíbili nový super levný telefon a svůj slib také do puntíku dodrželi. Novinkové Realme C21 se dnes oficiálně představilo světu v Malajsii, ale podle všeho by se mělo teoreticky jednat o globální model. Telefon míří bez uzardění do té nejnižší cenové kategorie s poměrně solidní výbavou a pokud tedy máte omezený rozpočet, tak bude slušnou volbou. Cena je totiž nastavena na 499 juanů, tedy v přepočtu asi 120 dolarů. A co za své peníze dostanete ?

Realme C21 může nabídnout 6.5-palcový displej s HD+ rozlišením, ale to se v této cenové skupině tak trochu očekává. Kapkovité vykousnutí skrývá 5 Mpx selfie kamerku, takže ani designem nejde o nic extra moderního. Na druhou stranu vnitřní hardwarová výbava za ty peníze rozhodně není špatná. Procesorem je totiž Mediatek Helio G35, které podpoří 3 GB RAM a na dnešní dobu už nevyhovujících 32 GB vnitřního úložiště. Naštěstí máte k dispozici i slot na paměťové microSD karty, takže to není problém vyřešit.

Tvůrci se chlubí i trojitým zadním fotoaparátem, ale je jasné, že se o žádné foto monstrum jednat nebude. Kombinace 13 Mpx + 2 Mpx makro + 2 Mpx monochrom senzorů na momentky asi stačit bude, ale zázraky nečekejte. Stejně tak 5000 mAh kapacita baterie je na velmi slušné úrovni, ale dobijete ji jen 10W nabíječkou a navíc jen skrze zastaralý micro-USB konektor. Tady se prostě pořádně šetřilo. Ani systém není zcela z nejnovějších a vystačí si jen s Androidem 10 a nadstavbou Realme UI. Telefon má ale aspoň čtečku otisků prstů, umístěnou na zádech. Zkrátka a jednoduše, low-end jako vyšitý.