Včerejšek se nesl ve znamení několika velkých prezentačních akcí. Své nové stroje uvedly značky Realme, Redmi a Nubia. A to jsme teprve na začátku března/marca. Na svůj debut v tomto měsíci se ale připravují i další telefony. Jedním z nich bude iQOO Neo 5. Jeho premiéra je potvrzena na 16. března/marca. Máme tedy stále dost času, abychom mohli potvrdit některé z jeho parametrů.

Kromě termínu představení máme u telefonu iQOO Neo 5 potvrzen i použitý procesor. Tím bude „skoro vlajkový“ Snapdragon 870. Tipaři také nedávno odhadovali, že tento herní stroj bude podporovat rychlé nabíjení s výkonem 66 W. I to nyní výrobce potvrdil v upoutávce, která visí na čínském Weibo. V souvislosti s nabíjením je také potvrzeno, že nabíječka bude součástí prodejního balení.

Čerstvá upoutávka také potvrdila kapacitu baterie iQOO Neo 5. Akumulátor bude duální a každý jeden článek bude mít kapacitu 2200 mAh. Celková kapacita tedy bude 4400 mAh. Duální baterie jsou v poslední době žádoucí, a to hlavně ve chvíli, kdy telefon podporuje velmi rychlé nabíjení. Konkrétně v tomto případě výrobce tvrdí, že 66 W technologie FlashCharge dokáže tuto baterii nabít na 100 % za 30 minut. Na 50 % je akumulátor nabit za pouhých 10 minut. Nabíječka je navíc kompatibilní s nabíjecím protokolem USB-PD 45 W, takže se dá použít například i pro nabíjení notebooků.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.