Čínská značka Nubia dnes s velkou parádou představila skvělý herní stroj Red Magic 6, který má hned několik světových prvenství. Více o něm se dozvíte v našem dnešním samostatném článku. Kromě toho ale firma také poprvé vstoupila na pole chytrých nositelností a představila své první chytré hodinky Red Magic Watch. Ty vypadají poměrně solidně, ale upřímně podle mého nenabízí oproti konkurenci nic moc extra a nastavená cena 599 juanů (asi 93 dolarů) není nejnižší. Trh je chytrými hodinkami masivně saturován a prorazit opravdu není jen tak.

Red Magic Watch sází na klasický kruhový displej a jde o 1.39-palcový AMOLED s rozlišením 454 x 454 pixelů. Tělo hodinek je z ocelové slitiny a na kruhovém silnějším rámečku je i tachymetrická stupnice, či dvojice tlačítek. Hodinky jsou k mání ve stříbrné nebo tmavě šedé barvě a tvůrci nabízí jak silikonové, tak i kožené řemínky. Samozřejmostí je podpora vlastních ciferníků, ale to asi nikoho nepřekvapí. Stylově jde o velmi hezké hodinky, které potěší i konzervativnější majitele, protože se snaží imitovat klasický vzhled se vším všudy, bez extra modernistických výstřelků.

Jinak je výbava v podstatě klasický, 5ATM voděodolnost, sledování 16 sportovních režimů (včetně třeba mapy běhání při fotbale), GPS čip Sony CXD5605 nebo zdravotní senzor Goodix GH3011 pro sledování tepu, okysličení krve a spousty dalšího. Baterie by měla na jedno nabytí vydržet zhruba 15 dní, nebo až 23 dnů v úsporném režimu. Zapnutá GPS samozřejmě vše razantně mění a s ní hodinky vydrží jen zhruba 50 hodin. Do prodej zamíří Red Magic Watch už 11 . března a zatím není jasné, zda se podívají na globální trhy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.