Všichni víme, že letošní březen/marec bude pro mnoho výrobců chytrých telefonů měsícem významným. Chystá se několik prezentací vlajkových telefonů, ale i telefonů střední třídy. Mezi hvězdy tohoto měsíce bude patrně patřit značka Realme, která během dnešního dne představí svou vlajku Realme GT. Tím ale rozhodně nehodlá v březnu skončit. Na svou premiéru čeká i levný model C21 a na konci měsíce bychom se měli dočkat i telefonů řady Realme 8.

O telefonech řady Realme 8 jsme se doslechli už před dvěma dny, kdy výrobce avizoval nový 108 MPix foto senzor. Ten by měl dostat telefon Realme 8 Pro. Zároveň bylo potvrzeno, že v řadě bude i standardní model, ale o něm se toho zatím moc neví. Něco málo ale o tomto telefonu přece jen nenápadně prozradil CEO Realme, pan Madhav Sheth. Na svém twitterovém účtu totiž sdílel fotku zadního panelu Realme 8 Pro, za kterým jsou v pozadí dvě prodejní krabice standardního modelu. A právě z nich se dají vyčíst některé parametry.

Co bychom tedy mohli od Realme 8 očekávat? Je to v první řadě 6,4 palcový Super AMOLED displej s Full-screen designem. To je poměrně velký skok, protože až dosud měly Realme telefony střední třídy LCD obrazovky. Jako procesor výrobce použije Helio G95, což je ale naopak docela zklamání, protože stejný čipset měl jeho předchůdce. Dále bychom se měli dočkat baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého 30 W nabíjení. Hlavní fotoaparát bude mít čtyři senzory, kdy ten primární dostane 64 MPix. Očekáváme, že telefon poběží na systému Android 11, i když verze Androidu není na krabici vidět.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.