Loni jsme se od značky OnePlus po velmi dlouhé době dočkali i midrange a low-end modelů, které odstartovaly éru kategorie Nord. Nejúspěšnějším byl určitě ten nejvýkonnější kousek z této sestavy a to přímo OnePlus Nord, který se zařadil mezi velmi dobré volby ve střední třídě. Ale i když poprvé po letech firma upustila od používání jen těch nejvyšších procesorů řady Snapdragon 8xx, tak ve všech případech zůstala u produktů Qualcommu. To by ale u chystaného OnePlus Nord 2 nemělo být pravdou.

Podle posledních zpráv je totiž OnePlus Nord 2 už opravdu v přípravě a neměl by tak nabrat nijak extrémní zpoždění oproti high-end novinkám řady OnePlus 9. Ty se čekají někdy v průběhu března a nový Nord by údajně měl spadat někdy do druhého čtvrtletí letošního roku. Firma se rozhodla konečně dát příležitost i Mediateku a tak by tento telefon měl pohánět 5G procesor Dimensity 1200. Informace sice nejsou oficiální, ale zdroje serveru Android Central jsou si tímto faktem poměrně jisty.

Nové Mediateky se postupně zbavují staré hanlivé nálepky a zejména vyšší modely Dimensity jsou ve střední třídě rozhodně konkurenceschopná. Zejména v současném stavu, kdy Qualcomm lehce v této kategorii usnul na vavřínech a už jsme nový Snapdragon 7xx neviděli opravdu velmi dlouho. Použití Mediateku by navíc mohlo teoreticky ještě OnePlus 2 cenově přiblížit fanouškovským očekáváním. Žádné další parametry chystaného modelu se ale ještě nedostaly na veřejnost, takže si budeme muset ještě minimálně pár týdnů počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.