Porovnávání mobilních „pindíků“ patří k oblíbeným fanouškovským kratochvílím a k tomu jim slouží celá řada populárních benchmarků. Na samou špičku se samozřejmě řadí stálice Antutu, na jejichž únorový žebříček nejvýkonnějších telefonů se dnes podíváme. Konečně se totiž ledy pohnuly a máme v žebříčku celou řadu nových tváří. To je samozřejmě díky zapojení nových telefonů s výkonným procesorem Snapdragon 888, které hned po příchodu ovládly celou špičku. Tedy až na jednu výjimku od Samsungu…

V kategorii špičkových modelů si čelní pozici udrželo IQOO 7 s parádním výsledkem 726.939 bodů, ale jen o pár bodíků je v těsném závěsu Vivo X60 Pro+. Třetí příčka pak patří zbrusu novému Redmi K40 Pro, které odsunulo na další pozici stálici Xiaomi Mi 11. Následuje pak první a také poslední zástupce procesorů ne z produkce Qualcommu a to Kirin 9000 v Huawei Mate 40 Pro. Překvapivě až pod ním je pak Snapdragon 888 varianta Samsungu Galaxy S21 Ultra 5G. Asi nic moc optimalizace. Překvapí i jen poměrně drobný náskok výše taktovaného Snapdragonu 870 oproti staršímu SD865.

Zatímco v nejvyšší kategorii konkurenci procesory od Qualcommu deptají, tak ve střední třídě v Top 10 není ani jeden. Asi si budeme muset počkat na nějaký ty midrange novinky. První tři místa obsadily procesory Dimensity 820, použité u Redmi 10X 5G, Redmi 10X Pro 5G a Vivo S7t. Až potom došlo na Kirin 985 a Kirin 820, které se postaraly o celý zbytek míst v žebříčku. Pořadím by měly zamíchat očekávané telefony s nějakými novými Snapdragony řady 7xx, protože Qualcomm něco takového určitě nenechá jen tak. Žebříček Antutu je přece jen otázkou stavovské prestiže.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.