Fanoušci a příznivci značky Realme mají v posledních týdnech žně. A ještě minimálně do konce tohoto týdne si budou užívat novinek této silně progresivní značky. Po uvedení řady Narzo 30 a TWS sluchátkách Buds Air 2 se můžeme už zítra těšit na představení vlajkového modelu Realme GT a hned den nato, tedy 5. března/marca, přijde řada na telefon Realme C21.

O telefonu se právě díky záplavě novinek posledních dnů příliš nemluvilo. Přece jen větším tahákem pro fanoušky je vlajková loď. Ale těm, kteří spíš vsadí na nižší cenu a tomu úměrné parametry by možná informace o Realme C21 neměla uniknout. Telefon bude představen v Malajsii a protože už má svou stránku i na AliExpressu, můžeme se mrknou na jeho hlavní parametry.

Realme C21 se může pochlubit 6,52 palcovým LCD displejem s rozlišením 1600×720 pixelů. Protože jde o levný stroj je vybaven kapkovitým výřezem pro přední kameru. Ta má skromných 5 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý se snímači 13 MPix a dvakrát 2 MPix. Na zadním panelu je uložen i snímač otisků.

Jako procesor výrobce použil osmi jádrový Helio G35. Ten je spárovaný se 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Díky slotu pro microSD kartu lze úložiště dále rozšířit. Hlavním tahákem telefonu bude určitě baterie s kapacitou 5000 mAh. Ta ale podporuje jen nabíjení s výkonem 10 W. Dále zde najdeme podporu 4G sítí, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS a také 3,5 mm audio jack. Cena přístroje by se měla pohybovat mezi 153 až 161 dolary. Telefon se bude prodávat na asijském, ale i na evropském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.