Příprava ohebného telefonu značky Xiaomi je horkým tématem spekulací už více než rok a podle všeho už konečně vše spěje ke zdárnému konci. Měli jsme možnost z jejich dílny vidět už celou řadu patentů a zaručených informací, přičemž první snímky prototypu pochází dokonce až z roku 2019. Dnes se k situaci vyjádřil i velmi dobře informovaný analytik Ross Young z výzkumné společnosti Display Supply Chain Consultants and DisplaySearch a podle jeho slov by se vůbec první ohebný model od Xiaomi měl dostat na trh pod označením Mi MIX Pro Max.

Příslušnost ke stylové designové řadě Mi MIX samozřejmě není žádným překvapením, protože s něčím takovým se v podstatě počítá. Ale lehce komplikovaný název zavdává dalším spekulacím, protože to skoro vypadá, jako by Xiaomi plánovali hned několik odlišných ohebných modelů. A podle všeho by tomu tak opravdu mělo být, i když zatím samozřejmě není nic jistého. Každopádně označení „Mi MIX Pro Max“ asi není jen tak z plezíru a někde v plánech Xiaomi musí teoreticky existovat i nějaká základní verze podobného telefonu. I když v momentálních chaosu jejich přeznačování a dceřiných značek…

Zásadní informací je ale fakt, že by se mělo jednat o design s ohebným displejem na „venkovní“ straně po vzoru například Huawei Mate XS. Dodavatelem displeje by měla být firma China Star Optoelectronics Technology (CSOT), což je odnož TCL. V zavřeném stavu by pak údajně displej telefonu měl mít úhlopříčku 6.38-palců. To ale neznamená, že Xiaomi zanevřelo na ohebný displej od Samsungu zavíratelný „dovnitř“, protože se má pracovat i na tomto rozdílném modelu. No, přehlednost produktů  momentálně opravdu není jejich silnou stránkou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.