Po poměrně chladně přijatých modelech řady OnePlus 8 se značka vrátila do fanouškovské přízně následným „půlgeneračním“ modelem OnePlus 8T. Ten totiž nabídla výrazně levněji a s minimálními kompromisy, přičemž například 120 Hz AMOLED displej patří podle testů k absolutní špičce na trhu. Ani výkonem telefon nijak nezaostával za high-end kolegy, takže se logicky někde lehce šetřit muselo. A potvrdil to dlouho odkládaný test fotoaparátů na DxOMarku. Telefon určitě nezklamal, ale je jasné, že má v této kategorii ambice v podstatě jen v rámci střední třídy.

Ostatně výbava je na dnešní poměry rozhodně blíže střední třídě, protože hlavní porci práce zastanou 48 Mpx Sony IMX586 s f/1.7 a OIS, spolu s 16 Mpx ultra-wide senzorem s f/2.2. Další dvojice 5 Mpx makro a 2 Mpx monochromatického senzorů jsou spíše jen do počtu a pro parádu, takže se jim testy ani nevěnují. Recenzenti chválí solidní expozici a barevné podání u fotografií, stejně jako velmi dobrou stabilizaci u videa a dobré zvládnutí šumu. Achillovou patou je pak výkon v horších světelných podmínkách, kde je šum velmi znatelný a postarší Sony IMX586 už prostě naráží na své limity.

Dosažených 111 bodů nakonec není vůbec špatným výsledkem, protože průměr foto/video/zoom sráží dolů právě velmi bídné možnosti zoomu. 115 bodů za foto a 102 bodů za video v samostatných kategoriích je velmi dobrých a skoro se rovná srovnatelnému Samsungu Galaxy S20 FE. Celkovým skóre pak vyrovnává třeba výrazně dražší Sony Xperia 5 II a bez zoomu jej nechává za sebou. OnePlus 8T je prostě parádní pracant s high-end parametry, který mohu osobně jen a jen doporučit, ale foto výkonem prostě a jednoduše patří do střední třídy. Což test na DxOMarku jen podtrhuje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.