Zhruba před týdnem potvrdila společnost Vivo termín představení jejich novinkového stroje Vivo S9. To proběhne už zítra v Číně. Samozřejmě se stále dají najít různé informace o tomto telefonu. Dokonce můžeme říct, že tipaři i samotný výrobce sdílí informace i nyní, pár hodin před prezentací. Pro potvrzení hlavních parametrů si proto zaskočíme na čínské Weibo, kde najdeme sice krátké, ale poměrně výstižné video.

Z videa se můžeme dozvědět například něco málo o designu. Vivo S9 bude mít nad displejem výřez pro přední kameru. Ten bude ale poměrně širší, než jaký má jeho předchůdce Vivo S7. Je to dáno tím, že jsou v něm uloženy dva snímače selfie kamery. Výrobce minulý týden potvrdil, že primární senzor tohoto duálního fotoaparátu bude mít rozlišení 44 MPix. Hlavní fotoaparát je uložen v obdélníkovém modulu. Obsahuje tři senzory, kdy ten primární má 64 MPix.

Promo video dále potvrdilo i to, co zajímá asi většinu potenciálních kupců. Tím je použitý procesor. Půjde o Dimensity 1100, který společnost MediaTek představila poměrně nedávno. Čipset je založen na 6nm výrobní technologii, podporuje 5G sítě a také interní úložiště UFS 3.1. Vivo S9 už prošel s tímto procesorem i testy Geekbench, kde jej doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 11. V závěru ještě dodejme, že by údajně měl být představen i model Vivo S9e s Dimensity 820, 32 MPix přední kamerou, 4100 mAh baterií a 33 W nabíjením.