Značka Realme je kometou posledních dvou let a pomaličku polehoučku se začíná drápkem zachycovat i na našem trhu. Jejich telefony jsou rozhodně velmi zajímavé a poměrně velmi cenově dostupné, ale obvyklá kritika míří zejména na výkony jejich fotoaparátů. To se ale ve velmi blízké budoucnosti firma určitě pokusí změnit a právě tomuto tématu se dnes věnovala jejich 2021 Camera Innovation Event. Jak už z názvu vyplývá, tak šlo v podstatě o představení strategie na inovaci fotoaparátů jejich chystaných telefonů a dozvěděli jsme se i zajímavé novinky.

This slideshow requires JavaScript.

Už od roku 2019 Realme spoléhali u valné většiny svých lepších telefonů na 64 Mpx senzor Samsung ISOCELL GW1. Ten rozhodně není špatný, ale doba přece jen pokročila a tak jsou připraveni učinit zásadní krok vpřed. Vybraným favoritem je tak opět kousek od Samsungu, 108 Mpx ISOCELL HM2. jedná se o 1/1.52″ s velikostí pixelů 0.7 mikronu a také podporou Super PD autofokusu. Senzor zvládne pořídit snímky až se závratným rozlišením 12000 x 9000 pixelů a chlubí se podporou natáčení 4K video se 120 fps. A jako první by jím měl být teoreticky vybaveno Realme 8 Pro.

Nový senzor také nabídne i celou řadu velmi pokročilých funkcí, které určitě velmi rádi uvidíme. Jde například o bezztrátový 3x zoom přímo v senzoru, současné snímání osmi 12 Mpx snímků a jejich kombinaci pro zvýšení ostrosti, nový režim pro snímky vesmírné oblohy nebo funkce Tilt-shift. Ta se vytváří efekt „světa miniatur“ se záměrným rozmazáním částí snímků. Velmi efektní hračka, která navíc bude dostupná v Time-lapse režimu. Papírově vypadají sliby Realme velmi slušně a budeme tak zvědavi, jak se s nimi poperou v reálu. Na video z celé akce se můžete mrknout výše.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.