Pozítří nám bude oficiálně představena netrpělivě očekávaná řada Redmi Note 10 a vše zatím vypadá jen a jen optimisticky. Náš dnešní předchozí článek k tomuto tématu se zaměřil na uniklé informace o ceně vyššího modelu Redmi Note 10 Pro, která by měla začínat na velice sympatických 279 dolarech. A to prosím hovoříme přímo o globální verzi telefonu. Na webu už se také objevily první snímky a videa s balením celého telefonu, takže už máme i poměrně přesnou představu o výbavě chystaných modelů. I tak ale oficiální potvrzení od Xiaomi o přítomnosti AMOLED displeje potěší.

Oficiální Twitter účet Xiaomi totiž oficiálně potvrdil použití AMOLED displej pro všechny modely řady Note 10, což je pro telefon střední třídy vždy skvělá zpráva. Video v tomto tweetu je ale lehce zavádějící, protože vytrubuje do světa zprávy o 120 Hz AMOLED displeji, poprvé použitém pro řadu Redmi Note. To je sice pravda, ale přesnější by bylo uvést, že se 120 Hz bude týkat jen Pro varianty telefonu. Tento fakt odhalil omylem publikovaný reklamní video spot anglické pobočky Xiaomi, který byl ale bleskurychle smazán. Internet ale nezapomíná.

Takže u základní verze Redmi Note 10 sice o AMOLED displej nepřijdeme, ale budeme se s největší pravděpodobností muset smířit s klasickými 60 Hz. Nebo, že by si nechali Xiaomi ještě jedno překvapení na pozítří aspoň s 90 Hz ? Každopádně dostane základní verze Note 10 plastové tělo telefonu, procesor Snapdragon 678, 13 Mpx selfie kamerku v průstřelu uprostřed na ose displej a čtyři zadní foto-senzory s hlavním 48 Mpx. Note 10 Pro pak vše vylepší s potvrzeným 108 Mpx hlavním senzorem, stereo reproduktory a 33W rychlo-nabíjením. No nebudeme lhát, těšíme se na dostupnou a slušně vybavenou střední třídu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.