Už zhruba týden je nám známo, ze na 11. března si chystá velkou představovačku i značka OPPO. Jediným otazníkem ale bylo, co přesně se fanouškům předvede. Kolovaly totiž poměrně protichůdné informace, ale poslední várka už je asi definitivní. Kromě vlajkového OPPO Find X3 Pro se tak uvedou i modely Find X3 Neo a Find X3 Lite. U těch však jde v podstatě jen o přeznačené OPPO Reno5 Pro+ a Reno5 5G, takže není nutné se jim nějak extra věnovat. To vlajkový model je zcela jiná záležitost. Na web se totiž dnes dostaly už jeho kompletní specifikace.

Informace pochází ze známého německého serveru Winfuture a dá se jim tak s velkou dávkou pravděpodobnosti věřit. OPPO Find X3 Pro by tak mělo mít velký displej se 6.7-palcovou úhlopříčkou a QHD+ rozlišením. Půjde o zcela špičkový AMOLED kousek se 120 Hz obnovovací frekvencí, podporou HDR10+ a samozřejmě i integrovanou čtečkou otisků prstů. Krycím sklem by pak mělo být Gorilla Glass 5. Žádné kompromisy v tomto ohledu pro vlajkový model.

Stejně tak tomu bude i v dalším vybavení, včetně procesoru Snapdragon 888, až 12 GB RAM nebo 256 GB vnitřní paměti. Telefon má mít 4500 mAh kapacitu baterie a podporovat 65W nabíjení, stejně jako neupřesněné bezdrátové nabíjení. Dostane se údajně poměrně překvapivě i na odolnou certifikaci IP68. Kromě toho ale také na Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a kompletní sestavu pokročilých senzorů.

A pozadu nebudou chtít zůstat ani fotoaparáty, protože ani 32 Mpx v „průstřelu“ v levém horním rohu displeje nebude k zahození. Lehce vystupující zadní modul pak má i poměrně zajímavý design. V něm by měly být hned čtyři senzory, které povede 50 Mpx Sony IM766 s f/1.8, OIS a PDAF. Doplní ho další 50 Mpx ultra-wide senzor s f/2.2 a podporou 4 cm maker, případně 13 Mpx periskopický senzor s f/2.4 a konečně 5 Mpx mikro-čočka s úhlem záběru 77 ° a f/3.0.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.