Za pár dnů vypukne v segmentu herních telefonů velký souboj Titánů. Krátce po sobě budou totiž představeny dva našlapané vlajkové herní telefony. Prvním z nich bude Nubia Red Magic 6, o kterém jeho výrobce už delší dobu mluví jako o výkonném herním monstru. Tím druhým představeným bude nestor segmentu herních telefonů, telefon Asus ROG Phone 5. Jeho uvedení je naplánováno na 10. března/marca.

Asus ROG Phone 5 bude opravdu silným konkurentem telefonu Red Magic 6 už i proto, že jeho parametry a vlastně i výkon jsou výtečné. Poměrně nedávno jsme mohli vidět jeho výsledky v Geekbench, kdy byl testován s maximalistickými 16 GB operační paměti. Ovšem dneska půjdeme ještě dál a mrkneme na to, jak si vedl na Geekbench model s neuvěřitelnými 18 GB RAM.

V testovacím výpisu figuruje telefon s kódovým označením modelu I005DB. Jde o jednu z dvou verzí, kdy té druhé končí kódové označení písmeny DA. DA verze je základní verzí modelu Tencent Games a verze DB by měla mít na zadním panelu malý sekundární displej. Testovaný model je samozřejmě osazen procesorem Snapdragon 888 a běží na systému Android 11. V Single-core testu získal 1113 bodů a ve více jádrovém testu dosáhl na 3468 bodů. Skóre tedy vypadá zajímavě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.