Mezi největší odborníky na jablečné zaručené zprávy a spekulace patří čínský analytik Ming-Chi Kuo, který se dnes rozhovořil na téma budoucnosti iPhonů. A protože se mýlí jen velmi zřídka, tak jde určitě o velice zajímavé informace z ovocnářského zákulisí. Ať se nám to totiž líbí nebo ne, tak Apple přece jen stále diktuje trendy pro výrobce (nejen) telefonů na celém světě. Některé jsou sice naprosto nesmyslné (viz. momentální absence nabíječek v balení), ale to už je život.

Naštěstí se trendy netýkají napájecích konektorů, kde je Apple stále černou ovcí se svým tvrdohlavým využíváním Lightning konektoru a ignorací univerzálního USB Type-C. Rýpal by dokonce mohl namítnout, že by pro deklarovanou ochranu životního prostředí Apple udělal mnohem více právě adopcí USB Type-C nabíjecího konektoru, než vynecháváním nabíječek z balení. Nedávno se sice objevily v tomto ohledu jisté náznaky, ale pan zasvěcený analytik je všechny poměrně razantně vyvrací.

Podle jeho slov USB Type-C konektor nezapadá do programu Apple MFi-accessories, což je v podstatě nucení zákazníka kupovat předražené originální doplňky. Legendární „nekompatibilita“ je tak už dlouho jablečným záměrem a nic se na ní výhledově měnit nebude. Apple argumentuje i lepšími vlastnostmi Lightning konektoru směrem k voděodolnosti, ale jde jen o velmi vágní výmluvy. Ming-Chi Kuo tak předpovídá výměnu Lightning konektoru v horizontu pár let, ale ne za USB Type-C, nýbrž pravděpodobněji kompletní přechod k MagSafe magnetickému nabíjení.

Dále pak třeba zmiňuje, že iPhone 13 opět nedostane čtečku otisků prstů a bude stále spoléhat jen na Face ID. Třetí generace iPhone SE podle něj také nedostane ani nový design, ani velikost displeje, takže se zákazníci budou muset spokojit na dnešní poměry titěrným 4.7-palcovým panelem. Zásadními změnami tak bude v podstatě jen procesor a podpora 5G sítí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.